ASKİ TARAFINDAN YAPILAN HER ÇALIŞMANIN TADİLAT BEDELİ İLÇE BELEDİYELERİNE ÖDENİYOR

07 Mayıs 2018 Pazartesi, 07:53
ALT YAPI ÇALIŞMALARININ TADİLATI İLÇE BELEDİYELERİNİN GÖREVİ
Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), yapmış olduğu her türlü alt yapı çalışmasında ana cadde ve bulvarlardaki tahribatın giderilmesi için gerekli ödemeleri AYKOME’ye yapıyor.
Yollardaki tahribatın giderilmesi için AYKOME tarafından alınan karar doğrultusunda artık bu görev ilçe belediyelerinin olurken, yine tadilat ücretleri de AYKOME tarafından ilçe belediyelerine ödemesi gerçekleştiriliyor.
ASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Daire Başkanlığı ve Kanalizasyon Daire Başkanlığı ekiplerinin yapmış olduğu çalışma ve projelerden dolayı yollarda meydana gelen tahribatın onarımı ve tadilatı daha önce ödemesini yapan ASKİ ekipleri buna rağmen yollardaki tadilatı da yine kendi öz kaynaklarıyla gerçekleştiriyordu. 2 Ay önce AYKOME’de alınan karar doğrultusunda artık bu görev tamamen ilçe belediyelerine devredildi.
AYKOME’nin aldığı bu karar doğrultusunda söz konusu tadilat ücretleri ASKİ tarafından ödenmekte olup, ancak görevi ilçe belediyeleri icra etmektedir. İlçe belediyeleri de yapılan çalışmaların tamamen sona ermesi ve yol çökmelerine neden olmaması için teknik olarak bir süre bekledikten sonra asfalt ve parke çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz