Ceyhan Belediye Binası önüne Al Bayrak kaidesi konuldu

01 Şubat 2018 Perşembe, 07:24

Ceyhan Belediyesi tarafından hizmet binası önüne yapılan Şanlı al bayrağımızın kaidesinin açılışını Belediye Başkan vekili Ali Alper Boydak, Başkan Yardımcıları Zafer Bakır,  Murat Yörük,  şehit yakınları ile gaziler birlikte gerçekleştirdi.

Açılış öncesi Atatürk ve Aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu, ardından Kuranı Kerim tilaveti okundu.

Konuşmasında “vatanımızı, şehitlerimizi temsil eden al bayrağımızın kaidesiyle tüm Ceyhanlı’larla buluşturmak bizleri hayli duygulandırdı” diyen Başkan Vekili Boydak, İstiklal Marşımızdaki 7. Kıtasında Mehmet Akif Ersoy’un

“Kim bu cennet vatanın uğruna olmazki feda

Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda

Canı, cananı, bütün varımı alsında  Hüda,

Etmesin tek vatanımdan beni dünyada Cüda,”

Dediğini anımsatarak vatan, bayrak ve şehit vurgusunda bulundu.

ŞEHİT KANLARIYLA YOĞRULMUŞ BİR VATANIN ÜZERİNDE YAŞIYORUZ

Başkan Boydak şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımızın da her konuşmasında söylediği gibi ay yıldızımız bizim bağımsızlığımızı temsil ediyor. Yıldızı şehidimizin ta kendisidir, kırmızısı da şehitlerimizin kanı. Her santimetre karesinde şehitlerimizin kanlarıyla yoğrulmuş bir vatanın üzerinde yaşıyoruz. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, 1071’den beri bu memleketi vatan yapan, kanlarıyla bu toprakları yoğuran tüm şehitlerimizi ve birkaç gün öncede terörü temizlemek üzere girdiğimiz Afrin’de kaybettiğimiz şehitlerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum. Yüce Allah, tüm Mehmetçiklerimizi korusun ve muzaffer eylesin.”

Belediye Başkan vekili Ali Alper Boydak, hizmet binası önüne yaptırılan Türk Bayrağı kaidesinin açılışını şehit yakınları ve gazilerle birlikte yaparak beraber fotoğraf çektirdi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz