MHP Lideri Bahçeli 1071 Proje ve Hizmetin Açılış ve Temel Atma Töreninde Konuştu

05 Ocak 2018 Cuma, 20:07

Devlet Bahçeli Adana’da

MHP Genel Başkanı Lideri Devlet Bahçeli, 1071 hizmetinin toplu açılış ve temel atma törenlerine katılmak üzere karayolu ile Adana’ya geldi. Bahçeli’yi, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile eşi Zeynep Sözlü ve partililer karşıladı.

“YÜREĞİMDE YARA VAR” ŞARKISINI DİNLEDİ

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kendisine sunulan ikramları beğenerek, “Her gün böyle ikramlarda bulunacaksanız Adana’ya gelelim. Bizi mahcup ediyorsunuz. Halka tatlı yemeyecek miyiz? Bize bakıyor kaç dakikadır” dedi.

 

Ziyaretin sonunda Başkan Sözlü, Devlet Bahçeli’ye 3 hilalli vazo, Adana’nın tarihini anlatan 1935 yılı basımı kitap, plaket, tepside halka tatlı ve tespih hediye etti.

Sayın Devlet Bahçeli, Adana Büyükşehir Belediyesini ziyaretinin ardından, MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı‘yı ziyaret ederek, 1071 hizmetin toplu açılış ve temel atma törenin yapılacağı Galleria Festival Alanı’na geldi. Festival alanında partililer tarafından çok büyük bir coşkuyla karşılandı.

 

1071 Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni’nin açılış konuşmasını yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin SÖZLÜ, kentteki köy ve mahallelere uzun yollar, sulama sistemleri, hayvancılık kalkınma projeleri yaptıklarını anlattı.

 

 

3 bin 89 hizmeti açtıklarını ancak bu rakamın abartılı sanılabileceğini aktaran Sözlü, katalog ve sosyal medya alanlarında bu projeleri tüm detaylarıyla ortaya koyduklarını bildirdi. Pozantı, Karaisalı, İmamoğlu, Kozan, Feke, Saimbeyli, Tufanbeyli belediyelerinin hizmetlerinin de bu rakama dahil olduğunu dile getiren Sözlü, kentte yapımı devam eden Devlet Bahçeli Köprüsü ile Alparslan Türkeş Bulvarı’ndaki viyadüğün trafiği rahatlatacağını vurguladı. Başkan Sözlü, “Belediyecilik anlayışımız MHP lideri Bahçeli’nin rehberlik ettiği, Atatürkümüz, gazi ve şehitlerimizin emaneti olan cumhuriyet kazanımlarını birinci öncelik haline getirip şehrimize ve halkımıza hizmet ederken, kendi milli manevi değerlerini yücelten bir anlayıştır. 15 Temmuz’da sizin darbe girişimine karşı tavrınızı talimat bildik. Burada biz de vatandaşlarımızla karşı çıktık. Ceyhan Belediye başkanlığı görevim dahil 19 yılda 5 binin üzerinde arkadaşımızı memurluk gibi pozisyonlarda istihdam ettim. Birçok arkadaşımızı müdür, daire başkanı olarak istihdam ettim. 15 Temmuz gibi zamanda FETÖ’cülerin her yere sızdığı yerde, sizin uyarınızla, rehberliğinizle yanlıştan kurtulduk, yanılmadık, tek bir FETÖ’cü çıkmadı aramızda. Her zaman geleceği gördünüz. Ufkunuzla bizi aydınlattınız. Anlaşılması bazen zaman alsa da hep haklı çıktınız. Onun için sizinle, sizin liderliğinizde görevi 19 yılı tamamlayarak geride bıraktım onun için başı dik duruyoruz” diye konuştu.

BAHÇELİ, ”HER GELDİĞİMDE ADANAYI DAHA DA GÜZELLEŞMİŞ BULUYORUM”

MHP Lideri Devlet Bahçeli, yağmura rağmen toplanan yaklaşık 60 bin kişiye hitap etti. Her gelişinde Adana’yı daha güzelleşmiş bulduğunu belirten Bahçeli, “Her ziyaretimde Adana’nın kamburlarından biraz daha kurtulduğunu görüyorum. Ne mutlu sizlere ki Adana büyüyor, güzelleşiyor, gürbüzleşiyor, prangalarını söküp atıyor. Böyle de olması gerekiyor, çünkü Adana Türkiye’nin özeti, Türk milletinin özü, istikbalin özgüvenidir. Çukurova hamdolsun parlıyor, bereket saçıyor. Adana yükseliyor, birlik meşalesini canlı tutuyor. Her biri birbirinden değerli 1071 Hizmetin Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni münasebetiyle burada olmaktan, Adana’nın şanına yakışır çalışmalara bizzat şahitlik etmekten kıvanç duyuyorum. Bu vesileyle Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü Bey’e teşekkür ve takdirlerimi iletiyorum. Adana’ya kazandırılan dev eserlerin planlama, proje ve yapım aşamasında emeği geçen belediye personelini, dava arkadaşlarımızı, aziz vatandaşlarımızı yürekten kutluyor, hayır olsun diyorum. Adana için taş üstüne taş koyan, irade gösteren, sorumluluk alan, ter akıtan, mesai sarf eden her vatan evladını samimiyetle tebrik ediyorum” diye konuştu.

‘BİZ ADANALIYIK, BİCİ YER, ŞALGAM İÇERİK’
Adana’nın, Akdeniz’in incisi olduğunu dile getiren MHP Lideri Bahçeli, şunları söyledi:
“Adana; Akdeniz’in incisi, Milli Mücadele’nin kalesi, milli birlikteliğimizin kaynağıdır. Adana’nın varlığına yön çizen vakur tutum, sağlam tavır, güçlü irade Türkiye’nin bölünmesini arzu eden karanlık çevrelerin kâbusudur. Aynı zamanda habis ve hasmane odakların aşamadığı bariyerdir. Adana tabiriyle söylersek; Biz Adanalıyık, bici yer, şalgam içerik. Ancak Türk ve Türkiye düşmanlarının elinden bal olsa yemeyiz, şerbet olsa içmeyiz. Adana azmin ne olduğunu el emeği, göz nuruyla ispat eden güzide şehirlerimiz arasındadır. Belediye ve vatandaş dayanışmasına örnek, birlik ve beraberliğe emsaldir. Birlikten güç doğar sözü Çukurova’nın bereketli topraklarında anlam bulmuştur. Adana’nın birliğinden doğan bu kuvvet hayranlık uyandıran eserlerin meydana gelmesine vesile olmuştur. Adanalılar; gıpta edilecek hasletleriyle, milli haysiyetleriyle, tarihi ve kültürel değerleriyle geçmişin bereketinden geleceğin berraklığına hızla yürümektedir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretken belediyecilik anlayışı Adana’da karşılığını bulmuş, layıkıyla temsil edilmiştir.

Önem ve özellikle belirtmek isterim ki; Bizim belediyecilik anlayışımızda çatık kaş, asık yüz yoktur. Bizim belediyecilik kavrayışımızda çatlak ses, çorak bakış, çürük bahane yoktur. Bizim belediyecilik kabulümüzde insana değer, mazluma hürmet, mağdura yakın alaka hâkimdir. Çok şükür ki Adana Büyükşehir Belediyesi emin ve ehil ellerdedir. Ve de özünde çalışkanlık, sözünde itibar vardır. Adana Büyükşehir Belediyesi farkını göstermiş, rüştünü ispatlamıştır.” diye konuştu.

TOPLU AÇILIŞ YAPTI
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, MHP Lideri Bahçeli’ye konuşmasının ardından Adanaspor ve Adana Demirspor atkıları ile üzerinde Devlet Bahçeli yazan formalarını hediye etti. Daha sonra Bahçeli ve protokol üyeleri birlikte kurdele keserek, ”1071 hizmetin toplu açılış ve temel atma törenini gerçekleştirerek 1071 hizmetin Adana’ya ve ülkemize kutlu olmasını diliyorum” dedi.

Emeği geçen herkese bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.

Hepinizi Cenabı Allah’a emanet ediyorum. Sağ olun, var olun.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz